O mně

Jmenuji se Kateřina Krejčová. A to není vtip :) Pokud jste někdy přemýšleli o tom, zda  platí rčení Nomen Omen, tak já jsem živoucí důkaz, že ano :)

Již od dětství mne zajímala historie, zvláště malířství a móda. Vystudovala jsem  soukromou střední školu se zaměřením na zpracování kovů a drahých kamenů. Poté jsem absolvovala Ostravskou Univerzitu.  Mám Bakalářský titul z Výtvarné výchovy a Výchovy ke zdraví, a Magisterský titul z Výchovy ke zdraví a Pedagogiky.

Zároveň se studiem jsem se zabývala historií 19. století - Viktoriánské éry.  Od roku 2012 jsem Osvč a realizuji šicí zakázky pro soukromé osoby a kulturní instituce. Vytvářím repliky šatů, ale také doplňků, od klobouků, po slunečníky. Kromě šití přednáším o životě lidí viktoriánské éry, módě, zvláštnostech té doby a také zvycích a všem, co se týká 19. století.

Přednášky je možné si ode mne objednat, a to jak pro soukromé osoby, tak na večírky a také státní, či jiné kulturní instituce. Velmi častými klienty jsou knihovny, muzea, hrady, či zámky. 

Mimo přednášky a šití pořádám také kulturní akce, například  Victorian Catherine's picnic, který každoročně probíhá v Brně a také v Praze.

V osobním životě jsem "investigativní historik", který nejen že nosí viktoriánské oděvy, ale také  zkouší spoustu věcí v praxi a ověřuje si, zda by v 19. století mohly reálně fungovat.

Jsem velmi zapálená a někdy mluvím až příliš. Pokud se ale se mnou rozhodnete spolupracovat, veřte, že budete po všech stránkách spokojeni.