The Victorians: Krev, pot a prachy


Co vás čeká ?

Připravili jsme pro vás simulaci viktoriánského městečka z 19. století. Takový LARP, NeLARP. Vše bude jako tehdy, otevřou se obchody, hospody a kluby. Vaším úkolem je vyzkoušet si život v tomto městečku se vším co k tomu přísluší. Proč název Misting?  Misting v překladu znamená „lidé z mlhy“, což věříme, že je příznačný název celého našeho projektu. Doufáme, že se vám akce zalíbí a stane se každoroční tradicí.

Workclass

Workclass je nejnižší společenská vrstva, zde nic není zadarmo a vše si musíte vydřít. Máte ale ty největší možnosti a nejautentičtější zážitek. Pokuste se vypracovat až na vrchol. Co se takhle nechat najmout do dolu, nebo si zakoupit vlastní kousek půdy? Šepot zlata zní tak lákavě… a třeba najdete i nějaký ten kámen, jenž z vás udělá boháče!  Můžete také čistit boty, rozmotávat provazy, vyzkoušet si rozbíjení štěrku, či zkoušení nových léků a lékařských postupů.  Kapsáři a zlodějíčci pozor!  Dráb má oči všude! A co vy, děvy pokleslých mravů lačně čekající na každý mrzký peníz?

Midclass

Midclass musí pracovat. Je to společenská vrstva pracujících lidí, kteří již mají větší možnosti a výběr práce pro ně nebude tak složitý a nepříjemný. Dámy, můžete se nechat najmout jako společnice, služebná, lazebnice, učnice, ale také jako lepší prostitutka. Pánové mohou být učeň v lékárně, pomocník funebráka, kamelot, komorník, nebo také bodyguard a vybírač výpalného. Naše podniky hledají rozličné zaměstnance a je jen na vás, na kterou nabídku kývnete.

Royals

Jste-li Royals můžete si jen užívat a naučit se například aranžování květin, malování, vyšívání zahrát si pétanque, kroket, dát si čaj v Royals Clubu, v klidu si přečíst noviny, nebo také se ujmout někoho z nižší třídy a stát se jeho/jím mecenášem.

Jak se dostanu na místo?

 • Vlakem z Prahy, s přestupem v Lovosicích. Vystoupíte na zastávce Pátek.  Odsud pěšky cca 6 minut chůze k zámku. Pokud jedete jako Royals, a přijedete již patřičně oděni, můžete si objednat odvoz z nádraží až k zámku. Toto je potřeba uvést do registrace!
 • Autem. U zámku lze zaparkovat. Pokud víte, že kamarád/ka jede taky, jeďte jedním autem. Parkoviště není nafukovací.

Budu přespávat, kde si můžu vybalit stan?

 • Na místě bude vyhrazené místo, kde bude možné postavit stany.

A co jídlo?

 • Jídlo v den akce (od 10:00 do 22:00 bude zajištěno, ale (!) dostanete „žravenku“ na oběd, další jídla závisí na tom, kolik peněz si "hrou" vyděláte (neplatí pro Royals!). Pokud máte potravinovou intoleranci, napište to do přihlášky! Vlastní jídlo v den akce zapovězeno (toto se nevztahuje na kojence a osoby se specifickými potřebami). My vás nakrmíme, jen se musíte trochu snažit! 
 • Fyzické peníze v den akce nepotřebujete. 
 • Jídlo na pátek a neděli si zajišťujete sami. Nedaleko Zámku je hospoda, kde je možné si zakoupit jídlo i pití. Pokud nechcete hospodskou stravu a víte, že budete na zámku už od pátku, doporučujeme si jídlo na pátek a neděli dovézt.

Co alkohol?

 • Vzhledem k Vaší bezpečnosti je akce striktně prohibiční.

Mohu na akci kouřit?

 • Ano, v Absollon’s si můžete zaplatit vodní dýmku. Vlastní cigarety kouřit můžete, ale používejte popelníky a místa k tomu určená prosím.

Mohu si vzít psa, kočku, morče, rybičky…?

 • Mazlíčky nechte prosím doma.

Jak s kostýmem?

 • Outfit je čistě na vás. My jsme vám vytvořili návody, co by asi měla která vrstva splňovat. Věříme, že v základu outfity pro Work a Midclass takový problém nejsou,stačí se porozhlédnout v second handech. Royals by si měli dát ale velmi záležet. 

Co se bude dít v den akce?

 • V sobotu vás budeme čekat u vchodu a prvně si vás odbavíme. Pokud budete mít zavazadla a nebudete přespávat, je možné vám je uložit v uzamykatelné místnosti. Budete- li přespávat a chcete si složit stan hned ráno, doporučujeme přijet trošičku dříve. Převlečete se, pokud již nejste oblečeni. Než vstoupíte do městečka, dostanete na ruku pásku, dle vámi registrované třídy. Nyní si od nás můžete převzít váš vstupní balíček. Po vstupu do městečka máte váš osud ve vlastních rukou.
 • Než si půjdete hledat práci, bude pro vás ještě nachystán koncert, na nějž dostanou vstupenku všechny třídy. Po koncertu můžete jít do víru městečka.
 • Jste-li Work class, musíte si práci najít sami. Midclass mohou požádat starostu města či jeho tajemníka o pomoc při hledání. Royals si musí vyzvednout peníze a poté je na nich, jak je utratí.
 • Součástí dne v Misting, budou dvě veřejné dražby a další program.

Chci být bouchač, mohu být agresivní?

 • Chápeme, že je snadné vžít se do role, ale držme se stále slušného zacházení. Náznak bitky mezi dvěma muži v pěstním souboji je fajn, ale opravdové rány a mlácení bychom viděli jen neradi a musely by z toho být vyvozeny důsledky. Takové zacházení bude mít za následek okamžité vyloučení z městečka bez nároku na vrácení čehokoli!Lapkové a kapsáři:

 • Pokud toužíte být zlodějem, dostanete kolíčky. Chcete-li něco ukrást, připnete na to kolíček. Pokud si toho osoba nevšimne, kapsář jí poté upozorní a má právo si od ní/něj vyžádat jednu věc. Při označení např. kabelky, můžete vzít z obsahu jen jednu věc. Zloděje je nutné chytit tzv. při činu, tedy v momentě, kdy kolíček připíná. Pokud se tak nestane, okrádání se zdařilo a okradená osoba se musí chovat tak, jako by o ničem nevěděla.  Ukradené věci poté můžete směnit u vetešníka. Kde si je právoplatní majitelé mohou znovu vykoupit zpět.

Co všechno naleznete v Městečku Misting?

Diamond Trust Corp

 • Bance vládne pevnou rukou jakýsi Thomas Lawson. Prý je dost nesmlouvavý a pro každý shilink by si nechal koleno vrtat. Bohužel je to jediný živý bankéř v našem městečku poté, co ve First National Bank vystříleli všechen personál, včetně ochranky. Pokud potřebujete směnit zlato a drahé kameny za peníze, nebo vybrat šeky tak jedině tady.

The Old Ghost Pawn shop

 • Vetešnictví, kde prodáte, ale také koupíte cokoliv. Nemáte vlastní nádobí? Zajdete sem. Krámek oplývající vším možným, i nemožným. Lapkové tady často prodávají své kořisti a tak není problém zakoupit i náhrdelník s pravými diamanty či useknutou ruku včetně snubního prstenu. Jednou za čas probíhá veřejná dražba, kde můžete nakoupit vše co vaše srdce a peněženka žádá.

Aphrodite Spa

 • Všichni to známe, unavený vylezeš z dolu a už se těšíš na odpočinek… Aphrodite spa ale nenabízí jen umytí od potu a šmíru. Tady se o vás postarají od hlavy až k patě. Chcete normální masáž, nebo levandulovou luxusní koupel? Mají vše, co si vaše srdce žádá a uspokojí i toho nejnáročnějšího klienta! Miss Jennings vládne lazebně pevnou rukou. Když se jí však objeví nějaká ta cetka, či kousek zlata za korzetem, umí i zázraky na počkání.

The Secret Kettle

 • Tajemná čajovna městečka Misting. Vaří zde výborný čaj a kávu a nejen to. Máte-li peníze, můžete ochutnat některý z jejich výborných dortů, či jiných sladkostí, které jsou vhodné i pro vegany! Čajovnu vede tajemná skupina nesoucí název Kettles v čele s Catherine Black a Andrew McGrathem. Kdoví co všechno se odehrává pod rouškou Secret Kettle…

Gobloch’s Pharmacy

 • Co všechno se ukrývá za branami městečka Misting? Máte bolístku, zčernalou nohu, křivá záda? Pokousal vás Permoník, nebo v rozkroku začíná bujet nový, neznámý život? Gobloch's Pharmacy vám s každým problémem pomůže. Ochotně se svěřte do jejich rukou! Jste-li workclass a potřebujete peníze hned? Když budete mít štěstí, budou potřebovat vyzkoušet nějaké nové léky, nebo léčebné postupy a rádi vám za to zaplatí. Láká vás lékárenství? Nechte se zaměstnat jako pomocník/ce v lékárně.

Bad worker‘s Pub

 • Knajpa toho nejhoršího zrna. Zde se scházejí ti největší lumpové z Misting. Prý se tady často hraje karban a kostky… Zkusíte své štěstí a porazíte protihráče v partičce karet, páce, či kostkách? Třeba budete mít dobrý den. Chcete-li vidět hráče,l apky a vymahače v jejich přirozeném prostředí, zajděte sem. I přes svou pověst v Bad Worker’s pub vaří Dickman&Mckenzie to nejlepší pivo jaké jste kdy ochutnali.


Royals Club

  • Pokud máte šťastnou kartu, nebo se po smrti manžela/ky topíte v penězích, můžete si zde užívat. Mr. Thomas … je zde majitelem klubu a udělá vše pro vaše pohodlí. Chcete- li lepší polštářek, sušenku navíc k čaji, nebo úplně jinou službičku, neváhejte sáhnout hlouběji do kapsy. Tady vše má svou cenu… Naučte se vyšívat, malovat, či si jen klidu přečtěte knihu, nebo noviny. Vše je povoleno.

  Taxi

  • Potřebujete se přemístit do staré části města a bojíte se pěšky?  Nevadí, můžete si zavolat taxi, které vás odveze, kam budete potřebovat.
  • Taxi zajišťuje replika automobilu Benz a to stojí za ten zážitek!